Novinky ve výrobě NOVATOP - Novatop

Novinky ve výrobě NOVATOP

Udržení špičkové kvality našich výrobků je spojeno s nezbytnou modernizací výroby.

RYCHLOST, PŘESNOST, FLEXIBILITA PŘI ZACHOVÁNÍ VYSOKÉ KVALITY

Udržení špičkové kvality a zároveň produktivity, související s rostoucí poptávkou po našich výrobcích na evropském trhu, je spojeno s nezbytnou modernizací výroby. Investice do nových technologií jsme nyní nasměřovali na jednu z klíčových částí naší výroby, a to pořez středových lamel, které jsou základem všech produktů NOVATOP. Na podzim letošního roku se náš strojový park rozroste o čtvrté obráběcí centrum CNC a příští rok o automatickou linku na finální povrchové úpravy všech výrobků, které jsou velmi žádané. Investice do výroby dosáhnou 50 mil. korun.

V srpnu proběhla instalace nového stroje POWERMAT 2500, čtyřstranné frézy s rozřezáváním od renomovaného výrobce WEINIG. Jedná se o jeden z nejmodernějších strojů pro výrobu středových lamel v Evropě, nejen díky nadstandardnímu uživatelskému komfortu a flexibilitě, ale především inovativní technologii, vysokorychlostnímu hoblování a profilování. Nová technologie zvýší přesnost lamel na ± 0,1 mm, výrazně zvýší úsporu materiálu díky užším pilovým kotoučům a přesnějšímu hoblování a zrychlí celý proces. Předpokládáme úsporu v rozmezí 5-6 %.

Stroj je plně elektronicky řízený a snadno ovladatelný prostřednictvím velké dotykové obrazovky. Powermat 2500 je kompletně uzavřený moderním bezpečnostním protihlukovým krytem s hlídáním vnitřního prostoru, který chrání obsluhu před mechanickým nebezpečím.

Nastavili jsme vysokou laťku kvality našich produktů, kterou držíme už přes 26 let a která nás posunula na úroveň jedné z nejvyspělejších firem v zakázkové výrobě. Díky našim lidem, kterých je přes 220, vytváříme to nejlepší, co je dnes v našem oboru možné. Jsme velmi pyšní, že můžeme spolupracovat s těmi největšími profesionály v oboru doma i ve světě, každý jejich projekt je pro nás výzvou a velmi obohacující zkušeností.