O nás - Novatop

O nás

V roce 2022 jsme oslavili 30 let od zahájení výroby v Ptení.

Společnost AGROP NOVA a.s. vyrábí produkty pod značkou NOVATOP. Vznikla v roce 2001 a navázala na výrobní program společnosti Agrop s.r.o., která byla založena v r. 1992. Dnes jsme jedním z největších a nejmodernějších výrobců velkoplošných vícevrstvých desek v Evropě. Ročně zpracováváme přes 60.000 m³ řeziva a k našim zákazníkům odvezeme přes 1.300.000 m² (840 kamiónů) vícevrstvých desek.

Díky naší firemní filozofii a špičkové kvalitě výrobků úspěšně dodáváme na tak vyspělé trhy jako je Švýcarsko, Rakousko, Německo, Itálie, Francie a první projekty vznikají i v Norsku, USA, Kanadě a Japonsku. Odvaha přijímat náročné projekty nás posouvá na úroveň jedné z nejvyspělejších firem v zakázkové výrobě.

VÝROBNÍ PROGRAM
Nosným výrobním programem společnosti jsou vícevrstvé desky NOVATOP SWP (biodesky) a NOVATOP SYSTÉM – ucelený a v mnoha ohledech jedinečný stavební systém na bázi křížem lepeného dřeva (CLT).

ÚCTA A RESPEKT K PŘÍRODĚ
Všechny naše výrobky vyrábíme z přírodní obnovitelné suroviny při dodržování přísných ekologických předpisů. Velkou předností výroby je moderní způsob likvidace dřevěného odpadu v podobě ekologických dřevěných briket v objemu cca 800 tun měsíčně. Teplo do výroby je dodáváno z nové kotelny na obnovitelné zdroje energie.

Celá výroba AGROP NOVA a.s. je pravidelně dozorována tuzemskými i zahraničními nezávislými kontrolními orgány a splňuje přísná kritéria pro celou řadu certifikací. Jako první český výrobce jsme získali v roce 2008 prestižní certifikaci Natureplus. Jsme držitelem certifikátu PEFC (PEFC / 08-32-0007), čímž podporuje trvale udržitelné hospodaření v lesích, přijímáme a plníme požadavky mezinárodního standardu CFCS 2002:2020 daného PEFC International.

VŠE JE O LIDECH
Naše společnost je výjimečná velkým podílem ruční práce, kterou nedokáže nahradit žádný stroj. Zároveň jsou to lidské ruce, které obsluhují ty nejmodernější a nejvýkonnější technologie. Věnujeme plnou pozornost lidem i každé jejich činnosti – od nákupu dřeva, jeho vysušení přes opracování až po balení a dopravu k zákazníkovi. V našem sehraném týmu je přes 200 lidí různých profesí a společně vytváříme to nejlepší, co je dnes v našem oboru možné.

Spokojení zaměstnanci jsou podmínkou úspěchu jakékoli společnosti, a proto zaměstnanecké výhody tvoří součást pracovních podmínek. Patří k nim podpora vzdělávání a jazykových kurzů, studijní volno, hmotné vybavení a pracovní pomůcky či příspěvek na stravování. Velký důraz je kladen na pravidelné pořádání společných firemních akcí.

HLEDÁTE PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOST V NAŠÍ SPOLEČNOSTI? Podívejte se na aktuální volná pracovní místa.

Jak se vyrábí NOVATOP?