O nás - Novatop

O nás

V roce 2022 jsme oslavili 30 let od zahájení výroby v Ptení.

Společnost AGROP NOVA a.s. vyrábí produkty pod značkou NOVATOP. Vznikla v roce 2001 a navázala na výrobní program společnosti Agrop s.r.o., která byla založena v r. 1992. Dnes jsme jedním z největších a nejmodernějších výrobců velkoplošných vícevrstvých desek v Evropě. Ročně zpracováváme přes 60.000 m³ řeziva a k našim zákazníkům odvezeme přes 1.300.000 m² (840 kamiónů) vícevrstvých desek.

Díky naší firemní filozofii a špičkové kvalitě výrobků úspěšně dodáváme na tak vyspělé trhy jako je Švýcarsko, Rakousko, Německo, Itálie, Francie a první projekty vznikají i v Norsku, USA, Kanadě a Japonsku. Odvaha přijímat náročné projekty nás posouvá na úroveň jedné z nejvyspělejších firem v zakázkové výrobě.

VÝROBNÍ PROGRAM
Nosným výrobním programem společnosti jsou vícevrstvé desky NOVATOP SWP (biodesky) a NOVATOP SYSTÉM – ucelený a v mnoha ohledech jedinečný stavební systém na bázi křížem lepeného dřeva (CLT).

ÚCTA A RESPEKT K PŘÍRODĚ
Všechny naše výrobky vyrábíme z přírodní obnovitelné suroviny při dodržování přísných ekologických předpisů. Velkou předností výroby je moderní způsob likvidace dřevěného odpadu v podobě ekologických dřevěných briket v objemu cca 800 tun měsíčně. Teplo do výroby je dodáváno z nové kotelny na obnovitelné zdroje energie.

Celá výroba AGROP NOVA a.s. je pravidelně dozorována tuzemskými i zahraničními nezávislými kontrolními orgány a splňuje přísná kritéria pro celou řadu certifikací. Jako první český výrobce jsme získali v roce 2008 prestižní certifikaci Natureplus. Jsme držitelem certifikátu PEFC (PEFC / 08-32-0007), čímž podporuje trvale udržitelné hospodaření v lesích, přijímáme a plníme požadavky mezinárodního standardu CFCS 2002:2020 daného PEFC International.

VŠE JE O LIDECH
Naše společnost je výjimečná velkým podílem ruční práce, kterou nedokáže nahradit žádný stroj. Zároveň jsou to lidské ruce, které obsluhují ty nejmodernější a nejvýkonnější technologie. Věnujeme plnou pozornost lidem i každé jejich činnosti – od nákupu dřeva, jeho vysušení přes opracování až po balení a dopravu k zákazníkovi. V našem sehraném týmu je přes 200 lidí různých profesí a společně vytváříme to nejlepší, co je dnes v našem oboru možné.

Spokojení zaměstnanci jsou podmínkou úspěchu jakékoli společnosti, a proto zaměstnanecké výhody tvoří součást pracovních podmínek. Patří k nim podpora vzdělávání a jazykových kurzů, studijní volno, hmotné vybavení a pracovní pomůcky či příspěvek na stravování. Velký důraz je kladen na pravidelné pořádání společných firemních akcí.

Naše firma se zapojila do projektu Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak zaměstnancům s řešením různých problémů, nebo i s napsáním dobrých nápadů na vylepšení.

HLEDÁTE PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOST V NAŠÍ SPOLEČNOSTI? Podívejte se na aktuální volná pracovní místa.

Jak se vyrábí NOVATOP?